אודות דבדב


דב דב התוף

הדמות המובילה ב-"תו מוסיקל-לי עם דב דב התוף", היא בובת גור ממשפחת דובי הקוטב אשר עומדים בסימן היכחדות בעקבות זיהום אימא אדמה וההתחממות הגלובלית, הגורמים בין היתר להמסת הקרחונים (אזורי המחיה של דובי הקוטב).

ודב דב התוף רוצה לשתף אתכם ולספר לכם על משפחת הדובים שלו, על מנת שאתם תעזרו לו להלחם נגד זיהום הסביבה ולשמור על כדור הארץ נקי . דובי הקוטב חיים באזורים מאוד מושלגים לבנים ויפים . בקיץ הדובים אוכלים הרבה ואוגרים מזון וכאשר מגיע החורף הם הולכים לישון שינה ארוכה ונעימה כל העונה.

בשנים האחרונות שהכדור מתחמם יותר ויותר הדובים מתעוררים ולא תמיד יש להם מה לאכול ושטח המחיה של הדובים הולך ונהיה קטן משנה לשנה וכמות הדובים מצטמצמת , לכן צריך לעשות מאמץ גדול מאוד ולעזור למשפחת דובי הקוטב בשמירה על הכדור. אז שיהיה לכם יום דוב, תודה דב דב התוף.

על הדי וי די

"תו מוסיקל- לי עם דב דב התוף", הוא תקליטור עם קליפים שונים שלוקחים את הצופים והמאזינים הצעירים אל מחוזות מוסיקליים מגוונים, באתרים שונים, בכיכובם של קבוצת ילדים ודמותו של דב דב התוף. דרך שירים וסיפורים הילדים לומדים על התפתחותם של כלי מוסיקה בתרבות האנושית, מהאבנים והמקלות בימי האדם הקדמון ועד הגיטרות החשמליות של ימינו. כל זאת באמצעות פעלולים, הדגמות, אימפרוביזציות ואנימציות . ללא פרסומות סמויות וללא אף חסות אחת.

הסגנונות המוסיקליים מגוונים החל מרגאיי, פופ מתוק ועד ים תיכוני ואפילו קטע אינסטרומנטאלי קלאסי. הדיסק כולו אהבת מוסיקה ואהבת אדם, דאגה לחיות, משפחתיות וחום. השירים ב"תו מוסיקל- לי" מעודדים את הילדים לצאת החוצה ולשחק, אל הגינה, אל הטבע, לאכול פירות, ליהנות עם המשפחה ולא להיות דבוקים למחשב. למרות ערכו החינוכי, הנימה אינה דידקטית אלא בגובה העיניים, דרך הרפתקאות ומעשי יום- יום שגרתיים שהופכים לחגיגה צבעונית.

כל השירים בדיסק הם מקוריים, ביניהם: "טיול לארץ ישראל" ובו משפחה יוצאת לטיול בטבע כולל צילומי נוף מרהיבים; הילדים לומדים יחד עם הילדים שבבית את שמות התווים ויוצאים לשיר את "דו רה מי" במסיבה משוגעת של צבע וצליל; ב"עונג שבת" האווירה מורגשת- הילדים מסדרים את החדר וזה הזמן להורים לסדר את הגינה ולהכין את בישולי השבת (כמובן שאבא לא מתאפק וגונב מהסירים); "שיר שינה", מעובד מוסיקלית בסגנון ה"אר אנד בי" וב"שיר היומולדת" הילדים חוגגים ללא הפסקה.

מארז התקליטורים של "תו מוסיקל- לי" כולל דיסק D.V.D בן 42 דקות עם בונוסים כמו קריוקי ופספוסים מאחורי הקלעים. בנוסף מצורף למארז דיסק שמע CD עם כל השירים וחוברת המילים. מתאים לגילאי 2- 10.